Pociąg do Łodzi

Informacje z województwa łódzkiego

biznes

Warto zadbać o wystrój biura

Warto zadbać o wystrój biura

Biuro w każdej firmie pełni rolę reprezentacyjną, winno być czyste, profesjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie dla każdego, kto do niego wejdzie. Oczywiście czym innym jest sekretariat zarządu a czym innym biuro magazynowe, czy biura księgowości. Wystrój biura to element marketingowy firmy, warto poświęcić mu uwagę i zapewnić pomieszczeniom biurowym należyty charakter.

Komfort pracowników

Oprócz wizerunku firmy na zewnątrz istotne znaczenie ma też wygląd biura, jego postrzeganie wśród pracowników jako miejsca do pracy. Biuro winno być odnawiane i remontowane, dostosowywane do potrzeb działalności, nie może być zbyt ciasne, ciemne itp. Im jest ono lepiej urządzone pod względem ergonomicznym, tym praca w takim miejscu jest bardziej efektywna. Istotną rolę w biurze odgrywają meble. Nawet jeśli są to używane meble biurowe powinny być wygodne i jakościowe w użytkowaniu, nie mogą sprawiać zagrożenia bezpieczeństwa pracy. Designerzy coraz częściej projektując wystrój biur zapominają o komforcie pracy i meble biurowe bywają niepraktyczne, drażniące oko itd.

Klasyka jest zawsze mile widziana

By biuro prezentowało się należycie nie trzeba zamawiać projektanta wnętrz, wystarczy wyposażyć je w standardowe klasyczne meble biurowe, czyli szafę, biurko, kontenerki z szufladami, stol z krzesłami itp. Zaleta klasycznych mebli biurowych jest ich podwyższona jakość. Półki w szafach, prowadnice w szufladach wytrzymują nie tylko intensywne użytkowanie ale i duże ciężary segregatorów, dokumentów. Oczywiście i w klasycznych meblach można zauważyć zmiany na przestrzeni czasu, głównie w kolorystyce.

Urządzenie biura

Wyposażenie biura dyktowane jest przez rodzaj wykonywanej działalności, tymczasem jego wystrój może być związany z charakterem firmy, upodobaniami pracowników, czy aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Inaczej będzie wyglądać stanowisko biurowe w banku, inaczej zaś biuro notarialne, a jeszcze inaczej biuro działu handlowego, czy prezesa firmy. Wystrój biura najistotniejszy jest w tych przestrzeniach, gdzie przebywają osoby z zewnątrz, petenci, klienci, kontrahenci. Jeśli nie mamy ochoty szaleć z unikatowymi meblami, drogimi dodatkami, personalizowanym wyposażeniem warto postawić na rośliny. Często właśnie dobrze dopasowane rośliny w przestrzeni potrafią zapewnić ciekawy, przyjazny wystrój, również biura.

Sprzęt komputerowy w biurze i inne elementy

Nieodłącznym elementem wystroju biura jest sprzęt komputerowy. By poprawić wkomponowanie sprzętu w przestrzeń warto zastosować system porządkowania przewodów, maskownice kabli itd. Samo rozmieszczenie sprzętu w meblach wpływa na ogólny wygląd i wystrój biura. Komputery, laptopy nie muszą wnętrza oszpecać, a wręcz przeciwnie. Oczywiście zabiegi te nie mogą być sprzeczne z komfortem pracy w biurze. Poza meblami, komputerami ważne w wyposażeniu biura są elementy wystroju okna oraz podloga. Winny się one ze sobą komponować. Niestety nawet najlepiej urządzone biuro, jeśli jest zagracone stosami niepoukładanych dokumentów, pudelek, segregatorów nie będzie wyglądać dobrze.  

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.