Pociąg do Łodzi

Informacje z województwa łódzkiego

technika

Prawo jazdy – pomocne wskazówki

Prawo jazdy – pomocne wskazówki

Prawo jazdy to egzamin który bardzo stresuje. Jego zdanie wymaga umiejętności oraz wiedzy. Aby móc podejść do egzaminu konieczne jest uczestniczenie w kursie nauki jazdy. Jak dobrze przygotować się do egzaminu aby zdać go za pierwszym razem? Co należy zrobić aby móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy?

Dobry instruktor

Ważne jest wybór dobrego i cierpliwego instruktora, który potrafi dobrze tłumaczyć. To osoba która będzie uczyć się jeździć przez 30 h. Bardzo ważne jest aby osoba ta była cierpliwa, pogodna a także aby umiała dobrze tłumaczyć. Instruktor to osoba która wdrożyć się w to jak działa samochód oraz jak poruszać się po drogach publicznych.

W miejscach takich jak szkoła jazdy warszawa pracują profesjonaliści. Każdemu zależy na tym abyś nauczył się jeździć w bezpieczny sposób. W zależności od szkół istnieje możliwość zmiany instruktora w czasie nauki. Może okazać się to bardzo pomocnym rozwiązaniem gdyż każdy instruktor zwróci uwagę na inne aspekty twojej jazdy co dodatkowo rozwinie twoje kompetencje.

Godzina egzaminu

Zapisując się na egzamin praktyczny – po zdaniu egzaminu teoretycznego, wybierz godzinę w której stosunkowo na mieście jest mały ruch. Zdawanie egzaminu na prawo jazdy w godzinach już ruch jest o wiele mniejszy jest zdecydowanie prostsze niż w godzinach szczytu. W godzinach szczytu ludzie śpieszą się do pracy lub wracają do domu.

Wybór godziny w których ruch jest zdecydowanie mniejszy może zniwelować sytuacje takie jak wymuszenie pierwszeństwa gdyż ktoś się spieszył. Dodatkowo w większych miastach łatwiej będzie również włączyć się do ruchu czy zmienić pas ruchu w godzinach kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy.

Stres

Pamiętaj aby przed egzaminem wyładować stres. Co to znaczy? Idąc bardzo zestresowany na egzamin możesz pomylić podstawowe rzeczy które bardzo dobrze umiesz. Stres negatywnie wpływa na pamięć, koncentrację czy zdolność logicznego myślenia.

Zależności co działa na ciebie stres wyrzucić siebie możesz na różne sposoby. Oto pomysły jak poradzić sobie ze stresem:

  • Uprawianie sportu
  • Wykonywanie czynności związanych z naszą pasją
  • Wypisany na kartce tego co dokładnie na stresuje
  • Zjedzenie pożywnego posiłku
  • Czytanie książki lub artykułu
  • Pójść z psem na spacer

Komfortowy strój

Wybierając się na egzamin pamiętaj aby pojawić się na miejscu odpowiednią wcześniej. Unikniesz w ten sposób dodatkowego stresu lub co gorsza spóźnienia się na egzamin. Dodatkowo w dniu egzaminu wybierz strój w którym czujesz się komfortowo. Pamiętaj aby strój ten był schludny i odpowiedni do sytuacji.

Jeżeli jesteś kobietą na egzamin załóż buty płaskie. W butach na obcasie oczywiście doprowadzić się samochód i niektóre kobiety bardzo to lubią jednak to dopiero początki Twojej przygody z prowadzeniem samochodu – wciskanie pedału gazu lub sprzęgła jest o wiele prostsze w butach płaskich.

Kultura osobista

Podczas egzaminu pamiętaj, aby zachowywać się kulturalnie. Co to znaczy? Bądź miły, przywitaj się, powiedz dzień dobry. Przed rozpoczęciem egzaminu wypluj gumę. Dodatkowo nie wdawaj się z egzaminatorem w zbędną dyskusję. Egzaminator ma lata praktyki i doświadczenia. Jeżeli uzna że popełniłeś błąd prawdopodobnie właśnie tak było – kłócenie się nie spowoduje że zdasz ten egzamin.

Na egzaminie staraj się zachować ciszę. Nie zagaduj się z egzaminatorem gdyż może to być przez niego źle odebrane a dodatkowo może rozproszyć cię i sprawić że popełnisz błąd. Bądź skupiony, podaj mi rozważny i przemyślane decyzje. Nie popisuj się przed egzaminatorem i nie próbuj mu udowodnić że prawo jazdy należy ci się zawsze wszelką cenę.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.