Pociąg do Łodzi

Informacje z województwa łódzkiego

fotografia

Co znajdziemy w profesjonalnym studiu fotograficznym? – Przewodnik po usługach związanych ze specjalistyczną fotografią biznesową

Co znajdziemy w profesjonalnym studiu fotograficznym? – Przewodnik po usługach związanych ze specjalistyczną fotografią biznesową

Outsourcingu fotografii firmowej to obecnie często spotykane rozwiązanie. Jest to spowodowane głównie tym, iż niewiele osób, które prowadzą własny biznes, dysponuje możliwościami, wiedzą i specjalistycznym sprzętem, aby samodzielnie tworzyć wysokiej jakości ujęcia, które można z powodzeniem wykorzystać w kampaniach marketingowych.

Z całą pewnością, koszty własnoręcznie wykonanych fotografii, a ceny zleconych usług są nie do porównania. Warto jednak pamiętać, że jeśli zamierzamy wykorzystać zdjęcia w reklamie swojej firmy – to jakość obrazu jest najważniejsza. Jeśli masz zamiar zlecić realizację zdjęć korporacyjnych firmie zewnętrznej – warto poznać dostępne opcje, aby uzyskać pełny obraz usług związanych z profesjonalną fotografią biznesową.

  • Studio fotograficzne
  • Profesjonalna realizacja zdjęć – usługi
  • Podsumowanie

Studio fotograficzne

W obecnych czasach, profesjonalny fotograf nie jest kojarzony wyłącznie ze zdjęciem do dowodu osobistego, rodzinną sesją fotograficzną lub relacją z wesela. Oczywiście takie usługi będzie świadczyć większość firm działających w tej branży, ale dodatkowe, specjalistyczne i bardziej zaawansowane opcje wyboru znajdziemy w studio fotograficznym dysponującym fachową obsługą techniczną i specjalistycznym sprzętem oświetleniowym.

Bardzo ważnym elementem profesjonalnej fotografii jest atelier, czyli miejsce, która pozwala na realizację różnorodnych projektów. Godnym zaufania wykonawcą, który oferuje takie możliwości, jest m.in. studio zajmujące się produkcją filmową. Warto pamiętać, że niektóre firmy, które sprzedają takie usługi, z pewnością dysponują sprzętem i osobami posiadającymi odpowiednie kompetencje, jednak na potrzebę realizacji sesji muszą poszukiwać przestrzeni, która będzie odpowiednia do naszej koncepcji. 

Dlaczego atelier jest ważne podczas robienia profesjonalnych zdjęć firmowych? Bez wątpienia, dostęp do odpowiedniej scenografii i rekwizytów pozwala sprostać najbardziej niezwykłej wizji artystycznej. Należy wiedzieć, że coraz częściej studia produkcyjne korzystają z gotowego tła, które pozwala uzyskać minimalistyczny efekt, a popularną techniką stosowaną przy fotografii i produkcjach filmowych jest tzw. “green screen”. Zielony ekran pozwala rozszerzyć możliwości obrazu i umieścić człowieka lub przedmiot na dowolnym tle, także tym, generowanym komputerowo – co pozwala osiągnąć niezwykłe rozwiązania wizualne.

Profesjonalna realizacja zdjęć – usługi

Zaawansowane usługi z zakresu fotografii, która może być wykorzystana np. w reklamie, oferuje jak już wspomniałem, studio produkcji filmowej. Należy jednak podkreślić, że w tej grupie znajdziemy również firmy, które specjalizują się w jednej lub kilku działach produkcji zdjęć. Zrozumienie dostępnych w Polsce usług jest dobrym punktem wyjścia, jeśli zamierzamy zlecić realizację zdjęć w celu promocji własnej firmy.

Główne usługi fotograficzne w Polsce obejmują m.in. takie specjalizacje jak:

  • fotografia portretowa,
  • fotografia eventowa,
  • fotografia reklamowa,
  • zdjęcia korporacyjne i biznesowe.

Analizując ofertę usług fotograficznych dla biznesu, warto dodać, że każda wymieniona powyżej strefa dzieli się na kolejne kategorie. Chcąc w dużym skrócie przybliżyć ten temat posłużę się przykładem. Oto jak studio fotograficzne Kraków przedstawia swoją ofertę (cytuję): – “Fotografia reklamowa – tutaj znów mamy podział na dwie generalne kategorie: ludzie i produkty. Fotografia reklamowa może polegać na fotografowaniu produktu jako takiego, należy wtedy uwydatnić zalety, czy podkreślić wygląd opakowania. Produkt reklamowany samodzielnie musi być gwiazdą zdjęcia.”

Podsumowanie:

Na zakończenie wypada dodać, że studio fotograficzne z pełnym zakresem usług: od podstawowej fotografii produktowej, przez zdjęcia reklamowe i korporacyjne w pełnym zakresie, po fotografię lifestylową jest w stanie obsłużyć projekty o dowolnej wielkości i złożoności. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.