Pociąg do Łodzi

Informacje z województwa łódzkiego

polityka

Internetowe szablony umów w prowadzeniu spółki

Internetowe szablony umów w prowadzeniu spółki

W sieci znajdziemy całe mnóstwo miejsc, z których można pobrać niemalże wszystkie szablony umów niezbędnych w prowadzeniu spółki. Na bazie dostępnych szablonów można tworzyć własne dokumenty co jest znacznym ułatwieniem. Niestety nie zawsze szablony online są dobrej jakości i poprawnie stworzone, dlatego wybierając źródło warto zwrócić uwagę na rzetelność danej witryny. Bezpłatny dokument nie zawsze oznacza pułapkę.

Darmowy czy za opłatą – szablon umowy aportowej

Często szukanym szablonem w sieci jest umowa aportowa. Jej konstrukcja jest z pozoru prosta i nieskomplikowana. Niemniej każda sytuacja spółki wymaga analizy i indywidualnego podejścia. Pod tym względem darmowe szablony umów się nie sprawdzają, potrzebna jest wiedza z zakresu przepisów regulujących wniesienie aportu, procedury z tym związane. O wiele bardziej pomocna może być umowa aportowa wraz z komentarzem, często proponowana do zakupu w niższej cenie niżeli porada radcy prawnego z usługa sporzadzenia na zlecenie umowy aportowej dla konkretnej spółki. Odpłatne wzory umowy są sporządzane przez wykwalifikowanych prawników, dostępne pakiety do zakupu są zawsze aktualne, obejmują bieżący stan prawny, a dołączone komentarze i instrukcje napisane są prostym, zrozumiałym językiem wraz z przykładami wypełnienia, zastosowania w praktyce.

Pomoc fachowca

Prowadzenie spółki z o.o. Nie jest obarczone obowiązkiem korzystania z obsługi prawnej, ale obsługa taka zdecydowanie pomaga w uporządkowaniu wszelkich spraw spółki. Samodzielne podejmowanie uchwał, spisywanie umów może okazać się zgubne. Jeśli obawiamy, że możemy popełnić błędy formalne w przygotowaniu umowy aportowej, czy też merytoryczne, warto skorzystać z konsultacji z prawnikiem. Porady dostępne są również online, telefonicznie, mailowo. Wybór jest ogromny nie tylko formy komunikacji, zakresu porady, ale również usługodawcy. Nie mając zaufania i odczuwając wątpliwości możemy skorzystać z kilku usług, zyskując porównanie treści. Zanim spiszemy umowę aportową dobrze jest przeanalizować swoją decyzję i jej konsekwencje. Umową aportowa możemy podwyższyć kapitał zakładowy spółki, rodzi ona skutki prawne w obszarze podatków, jak też rzutuje na skład właścicielski spółki.

Wkład niepieniężny

Co do zasady aport wnoszony do spółki umową aportową to wkład niepieniężny, ale zarazem dający się wycenić. Stroną umowy aportowej z jednej strony jest spółka, z drugiej wspólnik. Za pośrednictwem umowy określona własność jak nieruchomość, ruchomość, linia produkcyjna, patent itp. są przenoszone na spółkę, która przejmuje własność co do wkładu. Czasem, w niektórych przypadkach oprócz przeniesienia własności znaczenie ma przeniesienie posiadania rzeczy. Komplikacją dla umowy aportowej są również rzeczy przyszłe. Kolejnym zagadnieniem umowy aportowej jest sam fakt podniesienia kapitału zakładowego na co spółka poprzez uchwałę wspólników musi się zgodzić. Mogą się  z tym wiązać zmiany w umowie spółki jak chociażby odnośnie podziału udziałów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.